Imprezy rajdowe

Serdecznie zapraszamy do spróbowania swoich sił za kierownicą samochodu rajdowego pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy sami regularnie startują w różnego rodzaju imprezach rajdowych, w tym również w najwyższych rangą Rajdowych Mistrzostwach Polski!


Czym jeździmy?

Do Państwa dyspozycji oddajemy profesjonalnie przygotowane samochody rajdowe (Subaru Impreza, Peugeot 206). Auta wyposażone są w najwyższej jakości części używane w sportach motorowych, m.in.: sportowe (gwintowane) zawieszenie, wyczynowy układ hamulcowy z karbonowymi klockami hamulcowymi, sportowy układ kierowniczy i wydechowy, profesjonalne opony dobierane do rodzaju nawierzchni oraz warunków atmosferycznych, a także homologowane elementy wpływające na bezpieczeństwo załogi – bardzo rozbudowaną klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe oraz sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Za dobrą komunikację kierowcy z instruktorem, siedzącym na fotelu pasażera odpowiedzialny jest profesjonalny intercom zamontowany w kaskach.


Gdzie jeździmy?

Obecnie na liście możliwych lokalizacji znajduje się ponad 20 obiektów: od profesjonalnie przygotowanych torów rajdowych, po płyty byłych lotnisk wojskowych, na których tor wytyczamy sami. Dobór lokalizacji zależy od charakteru imprezy, liczby uczestników, planowanego budżetu oraz pory roku.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

Tor Rajdowy w Mikołajkach

Szutrowy tor przygotowany specjalnie na 65. edycję Rajdu Polski. Od tamtej pory, co roku zmagają się na nim najlepsi kierowcy Starego Kontynentu podczas eliminacji do Mistrzostw Europy. Jeździli po nim m.in. Sebastian Loeb, Mikko Hirvonen i Peter Solberg oraz najlepsi polscy zawodnicy. Na zbudowany z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa tor składają się dwie równoległe pętle o łącznej długości ok. 3 km.

Tor RallyCross’owy w Słomczynie

Na tym szutrowo-asfaltowym torze, co roku odbywa się prestiżowa impreza – jedna z dziesięciu rund Mistrzostw Europy w RallyCross’ie. Tor ma długość około 1,2 km.

Tor Kielce

Jest to jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce. Całkowicie asfaltowy tor składa się z dwóch części o łącznej długości ok. 4,2 km.

Motodrom w Legionowie

Asfaltowy tor o długości 700 metrów znajduje się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Idealnie nadaje się do organizowania imprez z jazdą na czas oraz zimowych edycji na kolcowanych oponach zimowych.

Na liście proponowanych przez nas torów znajdują również obiekty w: Poznaniu, Radomiu, Toruniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Szczecinie, Ułężu, Nowym Mieście nad Pilicą, Dębrznie, Kamieniu Śląskim, Bednarach, Kąkolewie, Biłgoraju, Białej Podlaskiej i wielu innych miastach Polski. Pracownicy Trento chętnie pomogą przy wyborze najkorzystniejszej lokalizacji.


Bezpieczeństwo

Imprezy organizujemy jedynie na zamkniętych obiektach, wynajętych dla Państwa na wyłączność. Są to tory wyposażone bariery energochłonne i/lub tzw. margines bezpieczeństwa w razie utraty kontroli nad pojazdem. Nad przebiegiem imprezy czuwa straż pożarna lub karetka pogotowia (w zależności od toru). Samochody wyposażone są w klatki bezpieczeństwa, fotele kubełkowe oraz sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Jazda odbywa się tylko i wyłącznie w kaskach, pod okiem doświadczonych instruktorów.


Proponowany przebieg imprezy

11.30 – przyjazd Uczestników na tor. Zaczynamy od krótkiego szkolenia prowadzonego przez ekipę instruktorów Trento. Losujemy kolejność startów i około 12.00 zaczynamy przejazdy po torze, według ustalonego wcześniej scenariusza.
W czasie trwania imprezy na torze możemy zapewnić atrakcje umilające czas oczekiwania na przejazd, m.in.: catering w formie grilla, wynajem symulatorów rajdowych czy organizację konkursów związanych z motoryzacją.
17:00 – planowane zakończenie imprezy na torze. Uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy, ew. nagrody, koszulki, medale, itp.
Po zmaganiach na torze proponujemy zorganizować uroczystą kolację w restauracji, imprezę do białego rana w klubie lub połączyć obydwa warianty. Dobór miejsca zależy od lokalizacji toru oraz Państwa preferencji.


Zapewniamy również:

• Film (tzw. on-board) z przejazdu po torze jakości HD nagrywamy przy użyciu profesjonalnych kamer Go Pro Motorsport Edition (ujęcia z wnętrza samochodu na drogę oraz na twarz kierowcy), a także jednej kamery nagrywającej zmagania na torze z zewnątrz. W ciągu 7-10 dni od zakończenia imprezy każdy Uczestnik otrzymuje płytę DVD z zapisem swoich rajdowych wyczynów.

• Pamiątkowe koszulki z logo imprezy oraz logo Państwa firmy/sponsora

• Pamiątkowe medale dla każdego Uczestnika

 
 

Zaufali nam:

Facebook